„Daleko od szosy”

    Oglądaj CAŁY SERIAL:
  1. Szpaki
  2. Prawo jazdy
  3. Ania
  4. Oczekiwanie
  5. Pod prąd
  6. Egzamin
  7. We dwoje
Młody chłopak ze wsi coraz więcej myśli o przeniesieniu się do miasta. Leszek od dziecka interesował się techniką i mechaniką, uwielbia wręcz samochody i marzy, aby zostać kierowcą.
Życie na wsi, w rodzinnej posiadłości, niewiele z tego może mu zaoferować. Mimo odwzajemnionego uczucia do Bronki, najładniejszej dziewczyny w całej wsi, zwierza jej się, że na wsi "nie ma odbicia" i musi coś zrobić ze swoim życiem.
Postanawia wyjechać na Śląsk. Ciężko pracując jako zwykły robotnik odkłada pieniądze, aby w końcu rozpocząć upragniony kurs prawa jazdy...
Gdy wakacyjna miłość staje się inspiracją do podjęcia trudnych i niestereotypowych decyzji życiowych, jego marzenia z czasem nawet urzeczywistniają się, ale życie w mieście nie jest takie, jak sobie wyobrażał.

Produkcja: 1976
Premiera TV: 11 grudzień 1976

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Leszek Górecki

Bronka

Ania Popławska

matka Leszka

ojciec Leszka

Wiesława Popławska

Zosia Romańska

ojciec Ani

"babcia" Kwiatkowska

i inni
[ kompletna obsada na stronach poszczególnych odcinków ]


Notatki:
Serial podejmujący istotny temat migracji ze wsi do miasta i awansu społecznego młodego chłopaka, cieszył się w swoim czasie sporą popularnością (wyróżniony został Nagrodą Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i TV). Lata 1970-te obfitowały w wiele ciekawych pozycji tego gatunku. Zbigniew Chmielewski, twórca m.in. pamiętnego "Profesora na drodze", walnie przyczynił się do rozwoju i ugruntowania marki serialu o tematyce współczesnej.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.140503

(POL) polski,
2 komentarze: